img

Ayakları Yerden Kesen Nikah

Ayakları Yerden Kesen Nikâh

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Parkında teleferik görevlisi olarak çalışan Bilal Nadir Koç ve müstakbel eşi Melike Koçun nikâhlarını teleferikte kıydı.Şahinbey Parkındaki teleferikte görev yapan Bilal Nadir Koç, nikâhını her gün yüzlerce insanı bindirdiği teleferikte gerçekleştirdi. Çiftin teleferikteki nikahını, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu kıyarken, şahitliklerini ise Şahinbey Belediyesi Katılım A.Ş Genel Müdürü Adem Erkan ve İnsan Kaynakları Müdürü İsrafil Kesici yaptı.

İlk Defa Teleferikte Nikâh Kıydı

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, 10 yıllık belediye başkanlığında ve ilk kez teleferikte nikâh kıydığını belirterek,  “Teleferikte görev yapan Bilal Nadir Koç kardeşimiz nikâhını teleferikte kıymak istediğini beyan edince bizde olur dedik ve Melike hanım ile birlikte nikâhını kıydık. Bu nikâh bizim içinde bir ilk oldu. Ben genç çiftlerimize mutluluklar diliyorum” dedi.

Türkiyenin En Fazla Nikâh Kıyan Belediyesi

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediye unvanına sahip olduklarını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak en fazla nikah kıyan ve en fazla doğumun gerçekleştiği belediyeyiz. 2018 yılını bitirmemize sayılı günler kala 7.100 nikah akdi gerçekleştirdik. Şuanda Türkiyede birinciyiz. İnşallah bu rakamı ay sonuna kadar 7.500e tamamlamış olacağız” dedi.

Müdürümüzün Fikriydi

Damat Bilal Nadir Koç,  fikrin İnsan Kaynakları Müdürü İsrafil Kesici ’den çıktığını belirterek, "Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmayan Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na ve müdürlerimize çok teşekkür ederim. Böyle bir düğün yapma fikri İnsan Kaynakları Müdürümüz İsrafil Kesici’den çıktı. Kendi düğününde hayal ettiği şeyi bizimle paylaştı. Bizim de hoşumuza gitti. Müdürlerimiz de onaylayınca böyle bir şeyi hayata geçirdik. Çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ederim" dedi.Gelin Melike Koç, heyecanlı olduğunu belirterek “Çok Mutluyum ve çok heyecanlıyım. Nikâhımızı Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu kıydığı için çok mutluyum. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Gelin Arabası Yerine Teleferik

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu tarafından nikâhları kıyılan Bilal Nadir Koç, ve Melike Koç, daha sonra gelin arabasıyla tur atmak yerine, teleferikle Şahinbey Parkı üzerinde tur atarak Şahinbey Parkı manzarasını izlediler.