ŞAHİNBEY PARKI
Şahinbey Parkı içerisinde bulunan kafeteryaların, kapalı ve açık alanlarında lezzeti ve temiz havayı bir arada bulabilir, sevdiklerinizle birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.

Şahinbey parkı manzarasına hakim 1.500 kişilik amfi tiyatronun eğitici ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.
Bu toprakların tarihi dokuları miniatürk ile yeniden hayat buldu. Kültürel değerlerimize ev sahipliği yapan miniatürk içerisinde; Ayasofya Cami, Selimiye Cami, Balıklı göl, Anıtkabir, Çanakkale Şehitler Anıtı, Dolmabahçe Sarayı, Mevlana Türbesi, Pisa Kulesi, Moster Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Ortaköy Cami, Süleymaniye Cami, Atatürk’ün Doğduğu Ev, St. Antonie Kilisesi, Mescid-i Aksa, Kubbet’üs Al Sahra, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Cami, Tac Mahal, İshak Paşa Sarayı, İstanbul Boğaz Köprüsü, Gaziantep Kalesi, Şam Emevi Camisi, Sümela Manastırı, Peri Bacaları bulunmaktadır.

Teleferik ile Şahinbey Parkını kuş bakışı gezmeye ne dersiniz? 20 kabin ve her kabin 8 kişi kapasitesi ile teleferik park üzerinde sizlere seyir imkanı sunmaktadır.

Dağ kızağı ile adrenalin seviyeniz yükselecek! 470 m. mesafede, 20 adet kızaklı dağ kızağımızla eğlenceli anlar yaşamaya davetlisiniz.

Işıklı su gösterisi gösterileri ile görsel bir şölen yaşamaya ne dersiniz?